Szkoła Podstawowa w Wyszatycach

Konwencja o prawach dziecka

Utworzono dnia 28.11.2021

Uczniowie  Szkoły Podstawowej w Wyszatycach świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF.

Szkoła Podstawowa w Wyszatycach bierze udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. 20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.

o prawach dziecka. Do akcji przystąpiła także Szkoła Podstawowa w Wyszatycach.

W ramach obchodów tego dnia Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Wyszatycach zapoznał uczniów z prezentacją na temat „Konwencji o prawach  dziecka”, uczniowie rozwiązywali także quizy – kahooty. Dzięki zeszytom zadań „Poznaj swoje prawa” uczniowie mogli dokładnie poznać prawa dziecka, zrozumieć jaka pełnią funkcję i dowiedzieć się dlaczego tak są ważne. Ponadto otrzymali plakaty ilustrujące prawa dziecka, które umieścili na gazetkach klasowych.

Zewnętrznym przejawem obchodów w naszej szkole rocznicy uchwalenia  Konwencji była udekorowana niebieskimi balonami i wstążkami szkoła oraz ubrani na niebiesko nauczyciele i uczniowie.

Ten dzień dostarczył wielu wrażeń zarówno młodszym jak i starszym uczniom, a także przybliżył im prawa dziecka.

Konwencja

Utworzono dnia 28.11.2021, 18:11

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.