Szkoła Podstawowa w Wyszatycach

Aktywna Tablica - międzyszkolna sieć współpracy

Szkoła Podstawowa im. Macieja Rataja  uczestniczy w programie rządowym "Aktywna Tablica". Dzięki udziałowi w programie dwie sale lekcyjne wyposażono w nowoczesne tablice interaktywne, dzięki którym zajęcia lekcyjne prowadzone są w oparciu o technologię informacyjno-komunikacyjną.
W związku z realizacją Rządowego programu Aktywna Tablica powstała „Międzyszkolna sieć współpracy nauczycieli stosujących TIK”. Szkoły uczestniczące w sieci:
• Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Bolestraszycach
• Szkoła Podstawowa im. Macieja Rataja w Wyszatycach
• Szkoła Podstawowa im. Św. Staniasława Kostki w Maćkowicach

Spotkanie przedstawicieli szkół podstawowych z Bolestraszyc, Maćkowic oraz Wyszatyc tworzących międzyszkolną sieć współpracy nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu.

Cele ogólne:

1. Rozwijanie kompetencji nauczycieli w zakresie technologii informacyjno -  komunikacyjnych:  zdobywanie nowej wiedzy, umiejętności i postaw, jakie mogą być użyteczne podczas wykorzystania TIK na zajęciach edukacyjnych,
  2.  Tworzenie rozwiązań - wypracowanie narzędzi, scenariuszy, materiałów, które
    są pomocne w radzeniu sobie z pracą w kontekście indywidualnych zadań zawodowych.

W środę, 27 (wtorek) lutego 2018 r. w pracowni komputerowej Szkoły Podstawowej w Wyszatycach odbyło się inauguracyjne spotkanie przedstawicieli szkół podstawowych tworzących międzyszkolną sieć współpracy nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu. Celem spotkania było szkolenie w zakresie posługiwania się narzędziem do tworzenia interaktywnych zasobów Smart oraz Avtek. Szkolenie poprowadził pracownik firmy Infores  w Przemyślu.

W spotkaniu, poza e-koordynatorami wymienionych szkół podstawowych uczestniczących   w rządowym programie „Aktywna tablica”, brali udział również inni nauczyciele pragnący rozwijać warsztat swojej pracy i wzbogacać go o narzędzia organizacji i wsparcia nauczania w sieci Internet.

Bolestraszyce, dnia 05.03.2018

1. Spotkanie organizacyjne :

• Integracja uczestników sieci
  • Rozpoznanie potrzeb i zasobów
  • Ustalenie celów, harmonogramu pracy i działań

Wyszatyce, dnia 23.04.2018 r.

2. Spotkanie robocze

• Dzielenie się doświadczeniami, narzędziami, dobrymi praktykami
  • Tworzenie nowych rozwiązań

Maćkowice, dnia 21.05.2018

3. Spotkanie podsumowujące

• Podsumowanie i omówienie pracy sieci
  • Ewaluacja

Nauczyciele i uczniowie podczas zajęć wykorzystują zakupiony sprzęt. Korzystają i polecają innym następujące strony internetowe:

www.etwinning.pl – platformę etwinning.net – można na niej znaleźć ciekawe pomysły na projekty,
www.Pisu Pisu.pl - ortografia i język polski online, nauka pisania na klawiaturze, nauka czytania i poprawnego pisania,
www.MATZOO.pl – zadania z matematyki,
www.matematyka.pl
www.learningapps.org – ćwiczenia interaktywne,
www.scholaris.pl – scenariusze zajęć,
www.ang.pl – nauka słownictwa i gramatyki,
www.kahoot.com – quizy,
www.quizizz.com – quizy,
www.teachingenglish.org.uk – scenariusze lekcji,
www.dlanauczyciela.pl – słownictwo, gramatyka, filmy, audio,
www.ling.pl – dobry słownik,
www.katechizmy.com – ćwiczenia sprawdzające wiadomości, gry dydaktyczne,
www.muzykotekaszkolna.pl – filmy nawiązujące do różnych zagadnień związanych z muzyką, definicje, zaprezentowanie postaci związanych z światem muzyki,
www.nauczanie.librus.pl – prezentacje (opracowane lekcje), ćwiczenia interaktywne, strona płatna,
- www.Medianauka.pl - nauka online z biologi, informatyki, matematyki i innych przedmiotów.

Prosimy o wypełnienie ankiety pod adresem:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdAOa2ne00OZkAFSxTTk_raq172jOb5dF8FonarbEz7UqQ6WA/viewform?usp=sf_link